Hypotheek Lening Verstrekken
Hypotheek lening verstrekken met korte looptijd
Sommige beleggers zoeken voor de kortere termijn een solide belegging.
Voor die beleggers hebben wij de mogelijkheid een hypotheeklening te verstrekken voor een duur van 2, 3, 4 of 5 jaar.
De rente is afhankelijk van het rentetarief dat nu geldt op de markt voor beleggingsfinancieringen.
De bedragen variëren van €250.000 tot €850.000.
Hoe werkt een hypotheeklening verstrekken?
U verstrekt een lening aan Ferax Vastgoed voor de financiering van een studentenhuis binnen Serie 5.
Samen stellen wij een leningsovereenkomst op waarin de looptijd, rente en overige afspraken worden vastgelegd.
Vast rendement van 4% tot 5% per jaar
Bij een looptijd van 2 of 3 jaar bedraagt de rente momenteel circa 4% per jaar. Bij een looptijd van 4 of 5 jaar bedraagt de rente momenteel circa 5% per jaar. De rente wordt eenmaal per jaar uitgekeerd. (Deze rentepercentages zijn indicatief. Vraag Ferax naar de actuele rente voor een hypotheeklening en de voorwaarden.)
Omdat de waarde van een verhuurd studentenhuis mede wordt bepaald door de huurinkomsten, kan een hogere huur ook bijdragen aan een hogere verkoopwaarde.
Uiteraard kunnen ook de kosten tijdens de looptijd stijgen. Daarnaast wordt de waarde van een aangekocht studentenhuis na 5 jaar beïnvloed door onder andere de locatie, technische staat, rentestand, regelgeving en ontwikkelingen op de vastgoedmarkt. Al deze factoren spelen dus mee bij het uiteindelijke rendement.
Hypotheekrecht als onderpand
Als zekerheid wordt een hypotheekrecht gevestigd op het betreffende studentenhuis. Het pand dient daarmee als onderpand voor de lening.
Looptijd van 2 tot 5 jaar
U kiest vooraf voor een looptijd van 2, 3, 4 of 5 jaar. Aan het einde van de looptijd wordt de lening afgelost volgens de gemaakte afspraken.
Voor wie is deze investering geschikt?
Deze vorm van investeren kan interessant zijn voor beleggers die:
- een vaste rente wensen die hoger ligt dan de rente op een spaarrekening;
- een kortere looptijd zoeken;
- willen investeren met vastgoed als onderpand;
- minder afhankelijk willen zijn van waardestijging van vastgoed;
- een deel van hun vermogen willen spreiden over verschillende beleggingscategorieën.
Wat is het verschil met onderhands lenen?
Bij een hypotheeklening wordt een hypotheekrecht gevestigd op een studentenhuis uit de portefeuille van Serie 5. Het pand dient daarmee als onderpand voor de lening.
Bij een onderhandse lening is geen hypotheekrecht op een specifiek pand van toepassing. Deze financieringsvorm wordt gebruikt voor vastgoedprojecten die nog worden aangekocht, verbouwd of voorbereid voor verhuur. Daar staat een hogere rente tegenover.
Welke vorm het beste bij u past, hangt af van uw voorkeur voor rendement, looptijd en zekerheden. Wij lichten de verschillen graag persoonlijk toe.
Meer weten over een hypotheeklening?
Wilt u meer weten over de actuele mogelijkheden voor het verstrekken van een hypotheeklening?
Neem dan contact met ons op. Wij vertellen u graag meer over de beschikbare studentenhuizen, het onderpand en de voorwaarden.
Plan een vrijblijvend kennismakingsgesprek
Heeft u vragen over beleggen in studentenhuisvesting?