Onze werkwijze
Beleggen met Ferax Vastgoed
Wij kopen panden die kamersgewijs kunnen worden verhuurd of dat al zijn. Huurders zijn bij voorkeur studenten. Het exploitatieresultaat wordt verdeeld over de obligatiehouders. Er is een enorme vraag naar studentenkamers. Dat staat ook nog garant voor een bestendige verhuur. Meer huurders per pand geeft een bestendige cashflow.
Social Impact – help studenten aan een kamer
Bij Social Impact beleggen belegt u met als doel om financieel rendement te behalen en tegelijkertijd een meetbare positieve bijdrage aan de maatschappij te leveren.
Investeren in studentenhuizen is ook Social Impact beleggen. Er is een groot tekort aan kamers voor studenten. Dat kunnen wij niet helemaal oplossen, maar we kunnen wel bijdragen door juist te investeren in studentenhuizen met verhuurde kamers. U kunt daaraan meedoen.
Vanwege Box 3 verdwijnen in hoog tempo studentenhuizen. Ze worden verkocht vanwege de hoge heffing van Box 3. De studenten staan op straat.
Ferax Vastgoed zelf heeft als vennootschap niets te maken met Box 3. De obligatiehouder betaalt alleen de heffing over de waarde van de obligatie.
Ferax Vastgoed 5 BV belegt in panden waarin studentenkamers worden verhuurd. De uitstekende opbrengst per jaar en bij verkoop is voor de obligatiehouders. U haalt rendement én draagt bij aan betaalbare woonruimte voor studenten.
Geen zorgen van beheer
Ferax regelt alle zaken van de belegging, van de aankoop en de verhuur, onderhoud, boekhouding en verslaglegging, tot aan de uiteindelijke verkoop. Dat betekent voor u zorgeloos investeren.
Belastingheffing over uw investering
Indien u een particulier belegger bent, zal uw belegging in Box 3 vallen. Als u met uw BV investeert valt dit gewoon onder de Vennootschapsbelasting. Uw belastingadviseur kan u daarover informeren.
Looptijd van 5 jaar
De looptijd van de investering in obligaties is 5 jaar. Panden worden na afloop verkocht of doorgerold naar een nieuw obligatiefonds. Dan volgt de aflossing en wordt de opbrengst verdeeld. Als de markt ongunstig is, kunnen panden langer aangehouden worden. Er wordt altijd naar gestreefd om de best renderende panden in te brengen in een volgend fonds, waarin u ook kunt deelnemen.
Obligaties tussentijds veropen?
De looptijd van de investering in obligaties, de lening die u verstrekt, is 5 jaar. Maar obligatiehouders kunnen de obligaties altijd tussentijds verkopen aan andere obligatiehouders en ook aan derden. Wij toetsen iedereen wel in het kader van de Wet ter Voorkoming van Witwassen en Terrorisme. Ferax koopt ook zelf in als de liquiditeit dat toestaat, dit is geen verplichting.
Voordelen samen beleggen
Beleggen met een groep heeft als voordeel dat er meer geld beschikbaar is en er dus meer panden gekocht kunnen worden. Het risico van beleggen wordt gespreid en is daardoor kleiner. De opbrengst is namelijk niet afhankelijk van één pand maar van alle panden. De kosten worden lager als ze verdeeld worden over een groter aantal panden. De verhuur van studentenkamers geeft ook een stabiel en goed rendement met overzichtelijke risico’s en is daarmee een goed alternatief voor sparen tegen een lage rente en beleggen in aandelen. Er is vrijwel nooit sprake van leegstand. Sterker nog, als er iemand vertrekt na de studie, zoeken de bewoners zelf een nieuwe huisgenoot.
U deelt volledig mee
Dit is een uniek aspect van beleggen met Ferax Vastgoed. Als u €25.000 of meer investeert in obligaties,deelt u elk jaar en ook bij verkoop mee in het volledige rendement van Ferax. Er zijn geen kosten bij instappen en uitstappen. Verkoop aan andere obligatiehouders kan door Ferax worden begeleid. U kunt trouwens wel al instappen vanaf €1.000.
Beleggen met Ferax is 100% transparant
Onze obligatiehouders hebben doorlopend volledig inzicht in de gang van zaken bij Ferax Vastgoed. Zij mogen altijd de cijfers inzien, verhuurcontracten checken, aankoopovereenkomsten en andere stukken controleren. De initiatoren van Ferax beleggen ook in de obligaties van Ferax. Uw belang is ons belang, alleen al omdat wij persoonlijk borg staan voor de leningen bij de financieringsinstellingen. Wilt u weten hoe werkt investeren bij Ferax Vastgoed? Wij staan altijd klaar om uw vragen te beantwoorden.
Wat Ferax heeft gedaan in Serie A, B, 3 en 4
Ferax Vastgoed belegt in een segment waar de vraag groot is, de markt structureel krap is en waar Ferax inmiddels ruime ervaring in heeft opgebouwd.
In negen jaar tijd, van 2017 tot en met 2025, heeft Ferax Vastgoed huisvesting geboden aan nagenoeg 400 huurders.
Welke panden en plaatsen?
Ferax Vastgoed Serie A, B, 3 en 4 hebben belegd in woonruimte voor studenten en young professionals in diverse plaatsen in Nederland. Samen met obligatiehouders is ook buiten de betreffende fondsen in interessante projecten geïnvesteerd. Het totaal belegde vermogen bedraagt ca 40 à 45 miljoen euro.
Lopende onderhandelingen
De beleggingen van Ferax Vastgoed Obligatielening Serie 5 zijn nog aan te kopen verhuurde of te verhuren studentenhuizen.
Dat doen wij in heel Nederland, maar met de nadruk op studentensteden zoals Leiden,
Delft, Utrecht, Arnhem/Velp, Nijmegen, Tilburg, Eindhoven en Groningen. Wij zijn momenteel bijvoorbeeld in onderhandeling voor de aankoop van meerdere studentenhuizen in onder andere Eindhoven, Delft en Leiden.
We kunnen geen specifieke gegevens noemen, vanwege de lopende onderhandelingen.
U deelt volledig mee
Ferax vergoedt de rente op de obligaties, zodra de inkomsten de kosten overschrijden. Dat is een voorschot op de winst, de huur minus de kosten per jaar. Ferax verdeelt 100% van de winst per jaar en bij verkoop ook de waardestijging over de obligatiehouders, die €25.000 of meer investeren. Het rendement per jaar kan uitkomen op 5-7%. De waardestijging is veel belangrijker. Die kan 10-15% zijn.
Investeren in vastgoed met hoog rendement in kamerverhuur
- Ferax investeert in een goedrenderende niche in verhuurd vastgoed.
- Ferax betaalt de investeerder alle winst uit, ook de waardestijging van het pand.
- Grote kamernood
- Verhuur van kamers geeft een goed en bestendig rendement
- Rendement stijgt mee met inflatie. Beleggen in vastgoed is heel aantrekkelijk.
- Beleggen in meerdere panden zorgt voor risicospreiding.
- Beleggen in kamerverhuurpanden met dus meer huurders per pand verlaagt het risico nog meer.
- De meeste beleggers lukt dat niet alleen. Ferax Vastgoed lost dit op door voor een groep beleggers te investeren in voornamelijk studentenhuizen en de revenuen te verdelen. Zo kan gezamenlijk wel in meerdere panden gespreid belegd worden en daarmee risico worden beperkt. De opbrengst wordt 100% onder de beleggers verdeeld.
- U kunt ook mee beleggen met Ferax. Vraag de de brochure aan en meld u aan.
Haverschmidtstraat 48 in Den Haag.